Sarbinowo

Sarbinowo, to położona 7 km od Mielna malownicza wieś o dużych walorach środowiska naturalnego – zdrowym powietrzu, pięknych plażach, czystej wodzie. Liczne szlaki turystyczne przecinają się właśnie tu, w miejscowości Sarbinowo. Domki ośrodka DW Perła znajdują się nieopodal plaży, szlaków pieszych i rowerowych, co jest gratką dla miłośników obcowania z naturą.

Wśród atrakcji Sarbinowa należy wyróżnić Neogotycki Kościół z 1856 roku, mini ZOO czy wioskę rybacką.

Piękna plaża, która zadowoli najbardziej wymagających turystów, to jeden z największych atutów, jakimi może poszczycić się Sarbinowo. Domki letniskowe blisko morza znajdziecie Państwo w DW Perła.

Jeśli kochacie Państwo naturę, w pełni docenicie Sarbinowo. Domki letniskowe w naszym ośrodku pozwolą Wam odpoczywać w pięknych okolicznościach przyrody przy zachowaniu komfortu dostępu do wielu udogodnień.

Domki noclegowe w Sarbinowie – idealne na weekend i na dłuższy urlop

Nasze domki noclegowe łączą w sobie wszelkie udogodnienia, niezbędne zarówno dla singli, par, jak i rodzin z dziećmi. Piękne wnętrza o rustykalnym wykończeniu nadają domkom klimatu sielskości, cisza i spokój otoczenia zapewnia doskonałe warunki do odpoczynku, a jednocześnie bliska odległość do atrakcji Sarbinowa czyni z nich idealną bazę wypadową Domki noclegowe w Sarbinowie są więc idealnym pomysłem na wakacyjną kwaterę.

Zapraszamy do Sarbinowa na nową PROMENADĘ
oddaną do użytku w 2013 roku.

Atrakcje w Sarbinowie

Promenada Nadmorska

Promenada Spacerowa położona jest równolegle do ul. Nadmorskiej, obok plaży. Zaczyna się przy zachodniej części miejscowości, a kończy na wschodniej części.
Ciąg spacerowy ma długość 1,2 km. Jego historia zaczyna się w 1910 roku.
Promenada jest oświetlona na całej długości, dlatego można chodzić z przyjemnością zarówno za dnia, jak i nocą .
 Wzdłuż promenady są liczne kawiarnie. Doceniana przez mieszkańców i turystów, ponieważ o każdej porze pozwala zachwycać się pięknem morza.

Plaża w Sarbinowie

Plaża w Sarbinowie charakteryzuje się czystością i szerokością. Turyści bardzo doceniają to miejsce.Na plaży można spotkać głównie rodziny z dziećmi, które chcą odpocząć od hałaśliwego zgiełku.
Plaża znajduje się pomiędzy Gąskami, a Chłopami.Na plaży znajduje się również drewniane molo.

Chata Rybacka

Chata Rybacka jest najstarszym z budynków w Sarbinowie. Budynek powstał w 1804 roku.  Chata Rybacka powstała z drewna dębowego. Jest przykładem konstrukcji szahulcowej. Dach pokryty jest trzciną.

Neogotycki kościół

Neogotycki kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny jest kolejnym piękny, choć starym zabytkiem w Sarbinowie. Wybudowany z granitu i cegły. Zachcwyca witrażami i oryginalnym wyposażeniem. Ma 40 metrową wieże, w kształce ośmiokąta.

Atomowy Krzyż

Atomowy Krzyż w Sarbinowie stanął, gdy pojawiła się koncepcja budowy elektrowni atomowej w okolicach Gąsek. Krzyż zamiast poziomej belki ma kapliczkę z Matką Boską, nad którą umieszczono krucyfiks. Na słupie znalazł się napis „Broń od atomu”.